Strona główna Aktualności

Wspieramy ochronę środowiska

Aktualności

Wspieramy ochronę środowiska

21.03.2024

Certyfikat 2025
Certyfikat 2025
Certyfikat 2026
Certyfikat 2026
ptce.jpg

Krakowska Spółdzielnia Niewidomych Przystąpiła do programu Eko Biznes. Oto kilka najważniejszych informacji:

  1. Zakup energii elektrycznej z obniżoną emisją CO2. W ramach EKO Biznes, Sanel będzie korzystać z energii elektrycznej wytwarzanej w elektrociepłowniach. Te elektrociepłownie stosują jednoczesną produkcję energii elektrycznej i ciepła. Dzięki temu procesowi efektywnie ograniczają emisję gazów cieplarnianych w porównaniu do oddzielnych procesów wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.
  2. Redukcja emisji CO2. Wybierając EKO Biznes, Sanel przyczynia się do spadku emisji CO2 do atmosfery. Każdy zakup 1 MWh energii z kogeneracji pozwala uniknąć emisji ponad 498 kg CO2 (w porównaniu do węgla kamiennego).
  3. Certyfikaty potwierdzające redukcję CO2. Po wyborze produktu EKO Biznes, Sanel otrzymała Certyfikat Akcesyjny wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Ten certyfikat potwierdza planowaną ilość zużycia energii oraz wartość redukcji emisji CO2.
  4. Elektrociepłownie TAURON. Energia sprzedawana w ramach EKO Biznes jest produkowana w elektrociepłowniach TAURON. Wszystkie elektrociepłownie spełniają normy i procedury, a ich oddziaływanie na środowisko jest monitorowane. 

Powrót
Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności